A Spektrum hatrészes saját gyártású sorozata, mely Kelle Botond és Géczy Dávid munkája, a bűvészet vizuális műfajának ágait és azok kalandos történetét mutatja be. A műsor betekintést enged a titkokba: megtudhatjuk, hogyan lopta le Rodolfo a nézők nyakkendőjét, hogy hogyan hajlított kanalat Uri Geller és hogy hogyan szabadult ki bilincseiből Houdini. Ez a sorozat egyedülálló a nemzetközi piacon is, mivel nem készült a témában ismeretterjesztő sorozat az elmúlt két évtizedben. Bár az utcai bűvésztrükköket bemutató tv sorozatok nagyon népszerűek, ezek csak a bűvészet egy kis szeletét mutatják be. Ennek a műfajnak a gazdag történetét, számos különböző ágát és a trükkök megoldása mögött rejlő gondolkodásmódot szeretnénk megismertetni szórakoztató formában a nézőkkel. A műsor házigazdája Keresztes Tamás színész.
1. rész
Illúzió
A bűvészet ezen ága mozgatja meg talán a nézők fantáziáját a legjobban: lebegő autók, kettéfűrészelt nők, megjelenő tigrisek. Ennek a műfajnak az egyik legkiválóbb képviselője Tihany (Czeisler Ferenc), aki a világ legnagyobb utazó varieté színházát, cirkuszát hozta létre a 20. században, a maga 5500 fős nézőterével.
2. rész
Zsebtolvajlás
Rodolfo a színpadi zsebtolvajlás egyik legnagyobb mestere volt. A specialitása volt a nadrágtartó-, majd később a nyakkendő-lopás is. A műsorban archív felvételekkel megmutatjuk, Rodolfo legendás zsebtolvajlását, és be is avatjuk a nézőket a titkokba. De nem csak a lopás technikáját és a figyelemelterelés módszereit részletezzük, hanem elmondjuk azt is, hogy hogyan védhetjük meg értékeiket a valódi zsebtolvajoktól.
3. rész
Mentalizmus
A gondolatolvasás, a mentalizmus a bűvészet talán legnagyobb hatású ága. Ebben a részben bemutatunk számos archív felvételt Uri Gellerről és néhány mutatványának működésére is kitérünk. Rávilágítunk, a bűvészek által használt technikákat hogyan használják a szélhámosok.
4. rész
Kézügyességi bűvészet
A bűvészet magasiskolája kétségtelenül a manipulációnak is nevezett kézügyességi bűvészet. Itt biliárdgolyók, kártyák, gyűszűk jelennek meg a bűvészek kezei között. Olyan titkokban avatjuk be a nézőket, hogy hogyan gyakorolnak a bűvészek, és hogyan fejleszthetik a nézők a saját kézügyességüket. Kiderül az is, milyen szerepe van a világításnak, a fekete anyagoknak és a tükröknek a mutatványok kivitelezésében.
5. rész
Szabadulóművészet
Archív felvételek segítségével bemutatjuk, hogyan hozott létre a semmiből egy teljesen új műfajt a magyar származású Houdini. Láthatjuk, hogy hogyan bújik ki a kényszerzubbonyból fejjel lefelé lógva egy New York-i felhőkarcolókról, hogyan szabadul bilincsekből jeges folyóba ugorva és hogyan zárják vízi kínzókamrába. Houdini számos filmet is forgatott, amikben vakmerő kaszkadőrmutatványokat vitt véghez, többek között egyik repülőgépről a másikra ugrott át a levegőben.
6. rész
A modern bűvészet
A bűvészet legújabb generációjának művelői a modern technológiát felhasználva mobiltelefonokkal, tabletekkel bűvészkednek. Videóikat a közösségi médiában milliók nézik. Ebben a részben a bűvészet jelenét és jövőjét vesszük górcső alá. Miért ennyire népszerű a videotrükkök korában a bűvészet? A technológia segíti vagy hátráltatja a műfaj kiteljesedését? Bemutatjuk, hogy a bűvészek hogyan tudtak alkalmazkodni a kor diktálta változáshoz.